Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

właściwe przygotowanie i wsparcie w pisaniu prac licencjackich

Każdy, kto udaje się na studia powinien wiedzieć, że czeka go dużo egzaminów, a na zakończenie musi napisać pracę i jeszcze ją obronić. Nie każdy ma predyspozycje pisarskie, ale przy stosownym przygotowaniu i wsparciu promotora na pewno się uda. Gdy już będziemy mieli skończoną literaturę i przejrzymy książki, jakie posłużą nam za opokę naszej pracy, trzeba napisać streszczenie.

Pisanie prac
Napisał: Cubicle Sherpa
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pisanie prac licencjackich okaże się łatwiejsze jeżeli konspekt będzie niezwykle szczegółowy.
W pierwszym etapie charakteryzujemy temat naszej pracy i rozpoczynamy szukanie promotora z dobranej katedry.

Promotor jest osobą, z którą wyznaczamy decydujący temat pracy i na bieżąco informujemy o postępach w pisaniu. Promotor poprawia to, co napisaliśmy, pokazuje własną opinię, nakierowuje nas na odpowiedni tok myślenia i ewentualnie podpowiada ciekawe lektury. Promotor świadczy również o tym, że pracę napisaliśmy osobiście i nie jest ona przywłaszczeniem. Należałoby pamiętać, żeby oddanie pracy nie zostawiać na ostatnią chwilę.

Na egzaminie powinniśmy być całkowicie przygotowani z problematyki naszej pracy, albowiem to przeważnie o nią będą opierały się pytania. Wcześniej jest możliwość delikatnie poprosić promotora o zasugerowanie pytań, których możemy się spodziewać. Należałoby również przypomnieć sobie wiedzę z tematów bliskich tematowi naszej pracy, oraz wiedzieć nieco z zakresu specjalności osób obecnych w czasie egzaminu.
Pisanie pac naukowych to twórcze zobrazowanie nowatorskich połączeń pomiędzy już znanymi zjawiskami, rzeczami, pojęciami. prace naukowe jako prace twórcze charakteryzują się rozumieniem do tego czasu nieznanych części rzeczywistości wywoływaniem przy pomocy środków technicznych faktów w naturze w sposób prawdziwy niewystępujących, a również konstruowaniem pojęć, lub wzorów opartych na naukowym odzwierciedlaniu bytu.

Praca naukowa powinna mieścić minimalnie trzy rozdziały, jakie mogą obejmować opcjonalną ilość podrozdziałów. Niezwykle istotne jest prezentacja źródeł w czasie pisania pracy, oraz wytłumaczenie takiego doboru. Ważne jest także podanie strategii doświadczeń spożytkowanych do stworzenia pracy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-25 16:55:30