Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Fundusze na nowy lub używany sprzęt budowlany

Masz firmę budowlaną, która nie nie zapewnia satysfakcji zawodowej jak i materialnej? Doszukujesz się podstaw ku temu, ale nie wiesz gdzie tkwi sedno Twojego problemu. A może nie masz odpowiedniego sprzętu budowlanego, bez którego niefortunnie Twoje akcje maleją.


ciężarówka
Napisał: Glen Wallace
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie, by założyć firmę budowlaną, nie potrzeba tak na prawdę wiele. Należy udać się, zgłosić firmę by za chwilę oczekiwać pierwszych zleceń. Jednak jeśli na naszej drodze zdarzają się poważniejsze zlecenia, lub na przykład konkurs ofert na większą budowę, nie wystarczą dwie, albo więcej rąk do pracy. Wymagany jest sprzęt budowlany taki jak chociażby wózek widłowy - . Jeżeli firma dopiero zaczyna swą działalność, albo posiada zbyt mało dochodów, może starać się o dotacje unijne, na potrzebny sprzęt budowlany. Jednak zwykle jedna, dwie maszyny nie sprawią, że firma będzie funkcjonować na pełnych obrotach. Wówczas musimy zastanowić się czy lepszym wyjściem będzie kupno nowych sprzęt (rzuć okiem)ów czy może ich wynajem.


Firmy mogą starać się o fundusze na nowy lub używany sprzęt (np. samochód, wiertarka, kompresor). W drugim przypadku, sprzęt powinien posiadać odpowiednie właściwości techniczne a także spełniać obowiązujące normy. W innym wypadku sprzęt może ulegać zepsuciu i niezbędny będzie serwis jungheinrich. Możemy również wykorzystywać nasz sprzęt w miesiącach, gdy maszyny stoją bezużytecznie. Czyli wypożyczać go, w momencie gdy sami go nie używamy, za rozsądne stawki, ale wciąż dla nas opłacalne.

Dzięki temu zdobędziemy pieniądze na przykład na ratę, jeśli nabyliśmy sprzęt na kredyt, albo jeśli pozyskaliśmy go z dotacji. Pamiętajmy jednak, że nawet gdy przydzielono nam pieniądze z dotacji, lub przyznano nam kredyt na ich kupno, musimy wiedzieć o kosztach utrzymania sprzętu. Wypożyczając maszynę ponosimy koszty, które są stosunkowo niskie. Sprzęt jest ubezpieczony, toteż snu z powiek nie spędza nam możliwa kradzież, przypadkowa dewastacja czy użytkowanie. Jeśli więc czekają na nas większe prace, to możemy rozpatrzyć kwestię wypożyczenia maszyn, niż ich zakupu. Należy dobrze przemyśleć nasz wybór nie tylko rozpatrując stawki za wypożyczenie, ale również pod względem amortyzacji sprzętu. Zobacz także: kliknij tutaj

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-24 12:15:34
Tagi: sprzęt, kompresor