Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

Domena internetowa - czym jest, jak wiele kosztuje oraz gdzie można ją nabyć?

Planując założenie strony www albo firmy w Necie niezbędne jest posiadanie domeny internetowej. Domena internetowa to nazwa, pod którą znajduje się Twoja strona internetowa, na przykład Jeżeli prawidłowo napiszesz do wyszukiwarki internetowej nazwę domeny oraz naciśniesz Enter, otworzy się strona, którą reprezentuje naturalnie ta domena. Domeny wyznaczają również adres korespondencji elektronicznej, na przykład Posiadanie domeny jest konieczne, jeżeli chcemy działać w Necie.


korzystanie z internetu
Napisał: Kevin Jarrett
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wyróżniamy parę rodzajów domen, jakie mogą posiadać przeróżne końcówki. Obecnie wyróżniamy takie końcówki jak na przykład pl., com., eu., oraz także końcówki nietypowe.

Nie chcemy dopuścić do tego, byś nie poznał wszystkich newsów na ten temat. Namawiamy zatem do kolejnego wątku. Tam oczekuje na Ciebie interesująca informacja (https://swiatprzesylek.pl/).

Końcówki domen dzielą się na końcówki globalne, to znaczy międzynarodowe, własne oraz funkcjonalne - więcej tutaj. Koszt domeny zdoła być zróżnicowany, dużo zależy od tego, jaką końcówkę wybierzemy, oraz także z której propozycji skorzystamy. Firmy zajmujące się sprzedażą domen posiadają zróżnicowaną ofertę, poniektóre ceny mogą być wyższe, inne natomiast niższe i bardziej interesujące.

Chcąc nabyć domeny, należałoby zapoznać się chociaż z czterema - pięcioma propozycjami rozmaitych firm. Masa firm oferuje niższe ceny na pierwszy rok używania domeny, albowiem warto pamiętać, że domeny należy regularnie, co roku przedłużać.

Nie ociągaj się i zobacz w najnowszej ofercie (http://magross.pl/kluber/smary/), w jaki sposób podchodzi do omawianego tematu inny autor - jego artykuł również jest bardzo ekscytujący!

Domeny krajowe kosztują mniej więcej 100 złotych na rok, natomiast domeny globalne - około 50 złotych rocznie.


Kupując domenę, wskazane jest wybrać kompetentnego i zaufanego rejestratora, jaki do ogólnoświatowej bazy wprowadzi nas jako właściciela, zaś nie siebie. Zakładając stronę internetową, musimy też pomnieć, iż do jej działania nieodzowny jest serwer hostingowy. Niektóre firmy oferują serwer hostingowy z bezpłatną domeną, jaka znajduje się już w cenie oferty. Pożądane byłoby zaznajomić się z takimi propozycjami. Od chwili zespolenia domeny z hostingiem, zacznie ona wyświetlać się w Internecie w ciągu 48 godzin.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-22 16:00:33
Tagi: Internet, firmy, strona internetowa