Świat usług Usługi dla firmy, domu, e-biznesu

drukuj z pomysłem

Pytaniem, na które powinniśmy sobie początkowo odpowiedzieć, jest pytanie: Czym właściwie jest „dobra drukarka”? Czym musi się ona odznaczać, żeby zasługiwać na to miano? Otóż dobra drukarka, to taka, która przy minimalnych kosztach zakupu i użytkowania, daje nam jak najwyższą jakość wydruku.


drukarka
Napisał: Waag Society
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie na rynku ogólnie dostępne są dwa rodzaje drukarek: drukarki atramentowe oraz drukarki laserowe. Pierwsza z nich do drukowania wykorzystuje tusz barwnikowy lub pigmentowy , poprzez wystrzeliwanie mikroskopijnych kropel barwnika przez niewielkich rozmiarów dysze zrobione w głowicy przechodzącej nad elementem zadrukowywanym.

Jej plusami są niższe koszty nabycia zarówno drukarki jak i wkładów atramentowych, natomiast wadami: nieduża wydajność barwników i gorsza jakość druku, w porównaniu z drukarką laserową. Drukarka laserowa do druku wykorzystuje, jak nietrudno odgadnąć, laser. W tym przypadku polega on na umieszczaniu na kartce papieru cząstek tonera (barwnego proszku, w skład którego wchodzą kuleczki: większe szklane oraz mniejsze, odpowiednio zabarwione, z żywicy termoplastycznej). Drukarka laserowa charakteryzuje się niezwykle dobrą jakością wydruku, który pod wpływem wilgoci nie rozpływa się (w odróżnieniu od wydruku atramentowego), niestety koszt jej zakupu oraz kupna akcesoriów jest większy od kilkudziesięciu, do nawet kilkuset złotych, za to musimy je wymieniać dużo rzadziej niż wkłady w drukarkach atramentowych - polecam.

tusze
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Co w takim razie zrobić, żeby ograniczyć koszty? Na rynku, zwłaszcza rynku internetowym, możemy znaleźć wiele sklepów, w których możemy nabyć tanie taśmy do drukarek i faksów. Najczęściej są to zamienniki, ale zdarzają się również akcesoria oryginalne w stosunkowo niskich cenach. https://dodrukarek.eu/category/dla-drukarek-tusze-atramenty-zamienne-kompatybilne


Jedyne, co musimy wiedzieć przed przystąpieniem do poszukiwania, to na jakim tuszu/tonerze pracuje nasze urządzenie. Później wchodzimy na konkretny sklep internetowy albo po prostu wpisujemy właściwą frazę w wyszukiwarkę i w parę chwil otrzymujemy wiele ciekawych możliwości. To jaką drukarkę wybierzemy, to już nasza indywidualna sprawa. Należy przeanalizować, w jakim celu chcemy używać drukarki i jak duże koszty jesteśmy w stanie ponieść. Z pewnością większą swobodę i wygodę korzystania daje nowocześniejsza drukarka laserowa, natomiast jeżeli chcemy drukować głównie dokumenty, to atramentowa powinna być wystarczająca.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-02-17 15:00:59
Tagi: laser, zakup, papier, koszty